KAPADOKYA BALAYIMCIM

Kapadokya'da Unutulmaz Anılar İçin

Fırsat Paketi

Kapadokya Yeşil Tur

%20 İndirimli

Kapadokya Kırmızı Tur

Özel Paket

Kapadokya Mavi Tur

%50 İndirimli

Eko Balon Turu

%20 İndirimli

Vip Balon Turu

Eko Paket

ATV Turu

Kombo Paket

Kombo Paket

KAPADOKYA BALAYIMCIM

Dünya'nın Tüm Güzellikleri Bir Arada

1

Ürgüp Göreme

Ürgüp’ün tarihi de oldukça eski ve özellikle Bizans döneminde bir dini merkez olmasından dolayı büyük önem taşıyor. İstanbul’la Kudüs’ü birbirine bağlayan İpek yolu üzerindeki Nevşehir’in bu ilçesi, Bizans, Roma, daha sonra Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine de tanıklık etmiş. Bu dönemlerin izlerini Ürgüp gezilecek yerler rotasındaki onlarca mimari eserde görüyor, bir nevi geçmişine dokunuyorsunuz.

2

Aşk Vadisi / Bağlıdere Vadisi

Diğer adı ile Bağlıdere Vadisi olarak da bilinen bu enfes görselliğe sahip yer, sizi âşık değilseniz bile âşık olmaya itiyor buna emin olabilirsiniz. Henüz âşık değilseniz bile Kapadokya Âşıklar Vadisi’ne uğradığınız andan itibaren gönlünüzü buraya kaptıracaksınız.

3

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya bölgesinin jeolojik oluşumu sayesinde inşa edilmiş sekiz katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşuyor. Bölgede bulunan bir diğer örnek olan Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden farklı olarak Derinkuyu'da bir misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve ilgi çekici bir kuyu da bulunuyor.

4

Peri Bacaları

Nevşehir’e 7 km mesafede olan Peribacaları’nın oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayanmaktadır. Bu bölgenin günümüzden 60 milyon yıl önce iç deniz olduğu varsayılır. Harekete geçen yer kabuğuyla birlikte yer altında bulunan lavlar, oluşan çatlaklardan dışarı çıkar ve milyonlarca yıl sürecek bir süreç başlar. O zamanlar birer volkanik yanardağ olan Hasan Dağı, Erciyes ve Güllü Dağ aracılığıyla lavlar yeryüzüne doğru püskürmeye başlar. Çok uzun yıllar süren bu lav akışı oradaki denizi kurutur ve kuruyan denizin bulunduğu bölgedeki çukurlar lav ile dolmaya başlar. Uzun yıllar sonra yanardağlar söner, Peri bacalarının oluşumunda akarsular görev almaya başlar. Sertleşen lavın üzerine akan sular kayayı aşındırıp derin vadiler oluşmasını sağlar. Vadilerin yamaç kısımları ise rüzgarın aşındırması sebebiyle dalgalı bir görünüme kavuşur. Lavların katmanlardan oluşması ve esen güçlü rüzgar şu anki baca kısımlarının oluşmasını sağlamıştır.

BİZE ULAŞIN

Özgürlüğün Sınırlarını Birlikte Zorlayalım

Unutulmaz anılar yaratmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.